Stabilizasyon Plentleri
Stabilizasyon Plentleri
Stabilizasyon Plentleri
Stabilizasyon Plentleri

Açıklama

MEKANİK STABİLİZASYON TESİSİ

Mekanik Stabilizasyon Tesisi, yolların veya asfalt atılacak zeminlerin alt yapısında dolgu amacıyla kullanılması gereken malzemeleri hazırlayan sistemdir. Stabilizasyon tesisleri tarafından hazırlanan bu dolgu malzemesi, hava alanı pisti yapımının yanı sıra her türlü yol yapımında kullanılabilmektedir.

Hem alt zemin güçlendirmesi hem de mevcut yüzeylerdeki deformasyonların yok edilmesi amacıyla asfalt dökmeden önce mutlaka alt temel malzeme uygulaması yapılmalıdır.

Stabilizasyon tesisleri, istenen kriterleri sağlayacak şekilde boyutları ilgili şartname ve teknik kriterlerle belirlenmiş olan agregaların karıştırma mikseri içinde yine oranı ve miktarı belirlenmiş su ile düzgün ve homojen bir şekilde karıştırılmasını ve araçlara yüklenmesini sağlayan tesislerdir.

MTM tarafından tasarlanıp, yüksek dayanımda ve kalitede üretilen stabilizasyon tesisleri başarıyla müşterilerimizin hizmetine sunulmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER:

-Yüksek dayanımlı ve güçlü olarak tasarlanmış tek bir ana şase üzerine montajlı, 4 gözlü, her biri istenen kapasitelere bağlı olarak 20-40 m³ kapasitelerinde agrega bunkerleri kullanılmaktadır,

- İnce malzeme içeren bunkerlerde tıkanmayı önlemek amacıyla titreşim sağlayan kaliteli vibromotorlar kullanılmaktadır.

-Her bunker altında frekans konvertörlerle çalıştırılan bantlı besleyiciler ile sisteme kontrollü bir şekilde agrega beslenmektedir.

-Bantlı besleyiciler ile beslene malzemelerin karıştırma mikserine iletilmesi için kpasiteye göre seçilmiş toplama bant konveyörü bulunmaktadır.

- Amaca uygun homojen bir karışım hazırlayan, çift milli tamamen ağır hizmet tip çelik döküm kol ve paletlerden oluşan sürekli karıştırıcı mikser kullanılmaktadır.

- Aşınmalara karşı gövde astarları, çelik döküm mikser kolları ve paletleri bakım kolaylığı açısından cıvatalı ve sökülebilir olarak tasarlanmıştır.

-Mikser için gerekli su, yine dozajlı beslemek için frekans konvertörle kontrol edilebilen su pompası vasıtasıyla mikser içine dengeli olarak dağılacak şekilde verilmektedir.

-Aşınmaya karşı dayanıklı gövde astarları kullanılmaktadır.

- Karıştırma işi tamamlandıktan sonra hazırlanmış stabilizasyon malzemenin araçlara el değmeden yüklenmesi için 30-40 m³ kapasiteli yükleme bunkeri bulunmaktadır.

-Yükleme bunkerinden malzeme araçlara kumanda kabini içerisinden kontrol edilebilen pnömatik klape sistemi kullanılmaktadır.

-Kamyon yükleme için kullanılan pnömatik klape sistemi için uygun kapasitede kompresör bulunmaktadır,

-Tüm kumanda ve elektrik sisteminde 1. sınıfı şalt malzemeleri kullanılmaktadır.

Özellikler

Stabilizasyon Plentleri
Güçlü Mikser

Mtm Mekanik Stabilizasyonlarında kullanılan Sürekli Karıştırıcı Mikserlerin gövde astarları aşınmaya dayanıklı seçilirken, mikser kolları ve paletleri çelik dökümden sökülüp takılabilir olarak imal edilmektedir. 1 - 2,4 m³ kapasite aralığında üretilebilen sürekli karıştırıcılar uzun ömürlü astarları, doğru dizayn edilmiş tahrik sistemi ve kolay bakımı sayesinde çok uzun yıllar kolaylıkla kullanılmaktadır.

Doğru Seçim & İstenen Kapasite

Her biri 20-40 m³ kapasite aralıklarında istenen kapasiteye göre seçilen Agrega Bunkerleri, tek bir ana şase üzerinde darbelere dayanıklı olarak dizayn edilmiştir. Talep edilen kapasiteye göre seçilen mikserlerde karıştırma işi tamamlandıktan sonra hazırlanmış stabilizasyon malzemenin araçlara el değmeden yüklenmesi için 30-40 m³ kapasiteli yükleme bunkeri bulunmaktadır.

Teknik Değerler

TİPİ MİKSER HACMİ (m³) MOTOR GÜCÜ (kw-d/dak.) MİKSER DEVRİ (d/dak) KAPASİTE (T/h)
MSM-01 1 2x18.5 110 250
MSM-02 1.35 2x30 116 350
MSM-03 2.4 2x45 116 450

GALERİ