Bant Konveyörler
Bant Konveyörler
Bant Konveyörler
Bant Konveyörler

Açıklama

Bant konveyörler tesis içindeki malzemenin bir sonraki aşamaya aktarılması amacıyla kullanılan iletme makinalarıdır.Komple tesisin verimli olarak çalışabilmesi için tesiste yer alan tüm ekipmanların görevlerini eksiksiz yapması gereklidir. Tesis içindeki besleyiciler, kırıcılar ve diğer tesis ekipmanları ne kadar iyi çalışırsa çalışsın bant konveyörlerden her hangi birinin arıza vermesi halinde tüm tesis olumsuz olarak etkilenir.

MTM Bant Konveyörleri çok güçlü özel bükme profil şasesi, kullanılan ekipmanların kalitesinin yüksek olması sayesinde tesislerin sağlıklı ve verimli çalışmasında çok önemli rol üstlenirler.Ayrıca son teknolojik gelişmelerin tamamı üretmiş olduğumuz bant konveyörlere uygulanarak performans ve emniyet açısından en üst düzeye çıkmaları sağlanmıştır.

Özellikler

Bant Konveyörler
İstenen Kapasite Özel Tasarım
MTM Bant Konveyörleri 500 mm' den 2000 m' ye kadar değişken ebatlarıyla istenilen kapasiteye göre özenle seçilmektedir. İsteğe bağlı olmak üzere özel tasarımlarda MTM Kırma Eleme Bünyesi Ar-Ge çalışmalarıyla hizmet vermektedir.

Darbe Ruloları
Malzemenin bant konveyörlerle buluşma noktaları bant konveyör lastiklerine ve ban konveyör makaralarına zarar verebilmektedir. Bunları önlemek için özellikle dökülüş bölgelerine darbeye dayanıklı özel lastik kaplı darbe ruloları kullanılmaktadır.

Bant Kayması ve Geri Kaçma
Bant Konveyörlerimizde bant kaymalarını önleme için konveyör yan kısımlarına merkezleme ruloları takılmaktadır. Bunun yanı sıra geri kaçma oluşabilecek bant konveyörlerde Çavuş izli bant lastikleri kullanılmaktadır.

GALERİ